Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Rozhledny a vyhlídky na Liberecku

Máte rádi ten pocit, když po náročné cestě po schodech konečně vystoupáte na vršek rozhledny a spatříte ten neopakovatelný výhled do okolní krajiny?

rasovka

Máte rádi ten pocit, když po náročné cestě po schodech konečně vystoupáte na vršek rozhledny a spatříte ten neopakovatelný výhled do okolní krajiny? Pak byste se možná měli vydat do Liberce a jeho okolí, kde se to různými rozhlednami a vyhlídkami jen hemží.

Hned zprvu se můžete vydat přímo v Liberci na známý televizní vysílač na hoře Ještěd. Navíc na tomto místě vám nabízí Liberec ubytování, jelikož součástí tohoto vysílače je také horský hotel, kde můžete strávit příjemnou noc.

V Liberci dále naleznete také například rozhlednu Rašovka, na jejíž 19,5 metru vysoký vrchol vede celkem 61 schodů. Pokud budete mít při výstupu na rozhlednu štěstí na počasí, lze krásně dohlédnout až na východní stranu Krkonoš, na západní Bezděz nebo na Trosky na jižní straně. Rozhledna je součástí restaurace, v níž je možno zakoupit turistickou známku, která všem dokáže, že jste na tuto rozhlednu opravdu vystoupali.

Hezkou rozhlednu obklopenou přírodou naleznete také u nedalekého Jablonce nad Nisou. Tato rozhledna nese název Proseč a je vysoká 28 metrů. Abyste se dostali až na její vrchol, musíte zdolat 105 schodů. Rozhledna je po své poslední úpravě otevřena od roku 2010. Navštívit ji lze ale jen o víkendech, jelikož ve všední dny je zde zavřeno.

Tento článek nepojednává pouze o rozhlednách, ale také vyhlídkách na Liberecku, proto je mou povinností do tohoto krátkého výčtu zařadit také vyhlídku na Bílé skále, která se nachází na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Jakmile vystoupáte na její 964 m. n. m. vysoký vrchol, dostane se vám nádherného výhledu do okolní krajiny.

Na závěr našeho článku se vrátíme zpátky do samotného Liberce, kde zamíříme na vyhlídkovou věž s označením Lidové sady, které je součástí kulturního centra se stejnojmenným názvem. Věž je vysoká 35 metrů a obsahuje celkem 155 schodů. Otevřeno je tady celoročně sedm dní v týdnu.

 

On-line rezervace
      sleva od 3%

Akce v Liberci

Vojta Dyk & B-Side band

08.10. 2014 Vojtěch Dyk v Liberci

Lord Of the Dance 2014

TipSport aréna Liberec - Lord Of the Dance

Flóra a Fauna v Liberci

Zoologická zahrada byla založena v roce 1919 a dnes se rozprostírá na 13 ha. Délka prohlídkového okruhu trvá zhruba 2 kilometry. ..

Sportovní víkend na Liberecku

Přijeli jste do Liberce či jeho okolí na dovolenou a chtěli byste zde zažít trochu té sportovní aktivity a ne jen neustále lenošit?

Rozhledny a vyhlídky na Liberecku

Máte rádi ten pocit, když po náročné cestě po schodech konečně vystoupáte na vršek rozhledny a spatříte ten neopakovatelný výhled do okolní krajiny?

Archív akcí
Liberec panorama
Webkamery
Liberec výlety
a naše Tipy

Kontakty

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Můj skype status
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Parteři webu Odkazy


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz