Logo Wifi zdarma
Čeština Němčina Angličtina Polština Holandština

Prohlídka hradu Tolštejn

Hrad Tolštejn

Tolštejn
Tolštejn
Tolštejn

Hrad je dnes historická zřícenina hradu v Lužických horách u Jiřetína pod Jedlovou. Každý rok se na hradu pořádají Tolštejnské slavnosti, které zahajují turistickou sezónu.

První zmíňka o gotickém hradu je z roku 1337. Návštěvníci mají z hradu výhled do širokého okolí (Lužické lesy, Jiřetín pod Jedlovou, Varnsdorf). Hrad Tolštejn leží nedaleko Liberce, proto toto místo doporučujeme jako vhodným místem na výlet z ubytování Liberec.

17.století byl hrad opuštěn a začal chátrat, později se stal vyhledávaným turistickým cílem, s nímž se spojují návštěvy známých osobností i místní pověsti. Zřícenina je chráněna jako kulturní památka České republiky, volně přístupná, v jejím areálu se nachází placená skalní vyhlídka umožňující pohled na území Čech a Saska. Tolštejn je i významnou botanickou lokalitou s výskytem vzácných teplomilných druhů rostlin. Návštěvníci z daleka si mohou zarezervovat ubytování v Liberci.

 

 

On-line rezervace
      sleva od 3%

Akce v Liberci

Vojta Dyk & B-Side band

08.10. 2014 Vojtěch Dyk v Liberci

Lord Of the Dance 2014

TipSport aréna Liberec - Lord Of the Dance

Flóra a Fauna v Liberci

Zoologická zahrada byla založena v roce 1919 a dnes se rozprostírá na 13 ha. Délka prohlídkového okruhu trvá zhruba 2 kilometry. ..

Sportovní víkend na Liberecku

Přijeli jste do Liberce či jeho okolí na dovolenou a chtěli byste zde zažít trochu té sportovní aktivity a ne jen neustále lenošit?

Rozhledny a vyhlídky na Liberecku

Máte rádi ten pocit, když po náročné cestě po schodech konečně vystoupáte na vršek rozhledny a spatříte ten neopakovatelný výhled do okolní krajiny?

Archív akcí
Liberec panorama
Webkamery
Liberec výlety
a naše Tipy

Kontakty

info@ubytovani-liberec-apartma.cz
+420 603 278 598
+420 482 731 877
Můj skype status
www.ubytovani-liberec-apartma.cz

Parteři webu Odkazy


Ubytování v apartmánech v Liberci nabízíme za dobrou cenu. Píšeme o akcích v Liberci, vybíráme pěkné výlety po Liberecku. Vše pro Vaši spokojenost. Ve speciálních ubytovacích termínech nabízíme Last Moment - levné ubytování Liberec.
Správu webových stránek zajišťuje Webio.eu

NAVRCHOLU.cz